Duonos gira

Receptą radau “tindi rindi” forume, šiek tiek pasikeičiau pagal save ir gaminu pusę normos. Tikiuosi procesas neišgąsdins, nes iš tikrųjų nėra taip sudėtinga kaip gali pasirodyt iš aprašymo.
Reikės:
500g juodos pigiausios duonos
15g mielių
saujelės kmynų
žiupsnio apynių spurgų (nebūtina, pirkau juos vaistinėje, neįsivaizduoju kiek jų galima dėti, todėl stengiuosi nepadaugint)
1,5 stiklinės cukraus (apie  320ml) (per kelis kartus galima atsireguliuoti saldumą pagal save)
saujelės razinų
4 litrų vandens
Orkaitėje ant kepimo popieriaus sudžiovinu duoną, kad kraštai net šiek tiek pajuosta. Jei nepajuos, tiesiog gira bus šviesi. Dedu duoną į puodą, beriu kmynus ir apynius ir užpilu 4 litrais verdančio vandens.  Skystis pastovi neuždengtas 3-4 valandas, nukošiu, nuspaudžiu duoną per marlę į kitą indą, kadangi skysčio sumažėja, užvirinus papildomai pripilu vandens, kad būtų tie patys 4 litrai (originaliam recepte nepasipildo vandeniu, bet nuo to man kokybė nesuprastėjo). Tada į atituštintą indą suberiu cukrų ir susmulkintas mieles, ir užpilu tą nukoštą skystį. Jis neturi būt karštas, o tik šiltas, kad nesugadintų mielių. Maišau, kol ištirpsta mielės, uždengiu ta pačia marle, per kurią košiau, jokio kito dangčio, ir palieku bent 12kai valandų, šiltai nebūtina laikyti. Po tų 12 ar daugiau valandų nugraibau susidariusias putas ir išpilstau per marlę į plastikinius butelius, va dabar prieš pilstant galima paragaut ar netrūksta cukraus ir jei trūksta – įdėti, pilno pripilti negalima, panašiai kaip parduotuviniuose palieku vietos. Į kiekvieną butelį įmetu razinų (8-10) ir užsukusi dedu į šaldytuvą. Kas kelios valandos reikia atsukinėti butelius ir išleisti ‘garą’. Sako galima gerti po 12 valandų, bet kuo ilgiau pastovi, tuo skanesnė ji ir daugiau burbuliukų 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s